Építsünk applikációt!

|

Te is lehetsz mobilfejlesztő. Felkutattuk a legjobb applikációépítő szolgáltatásokat, amelyekkel egy hétvége alatt elkészítheted első programodat.

Goodbarber - Meggyőző látvány

Habár a szép dizájn ízlés dolga, a szerkesztőségen belül egyetértés alakult ki a tekintetben, hogy a legszebb felhasználói felülettel és integrált sablonokkal a Goodbarber rendelkezik. A szolgáltatás mellett szól Android- és iOS-készülékekre letölthető társalkalmazása is, amelyben - bejelentkezést követően - szinte valós időben próbálhatjuk ki éppen szerkesztett programunkat natív módon, és így megbizonyosodhatunk arról, hogy a látványos áttűnések a valóságban is működnek.

A megoldás funkcionalitása a Buildfire-ével van egy súlycsoportban, de mindkét riválisnak megvannak a maga erősségei és gyengeségei, így érdemes őket párhuzamosan tesztelni. A Goodbarber mellett szól, hogy az eddig bemutatott szereplőktől eltérően harmincnapos próbaidőszakot kínál, valamint látszólag olcsóbb is társainál, ám a natív appkészítés lehetőségét csak a 32 dolláros havi csomagban találjuk.

A program szerkesztőfelülete két részre osztható: az ablak nagy részét az előnézet foglalja el (felül válthatunk a potenciális eszközök között), míg az oldalsávon módosíthatjuk appok alapvetően tényezőit. A Wizard a program fő elemeit segít módosítani, a Header értelemszerűen a fejlécet maniplulája, a content alatt szerkeszthető a tartalom, a navigation mode pedig a programon belüli navigálást segít definiálni. Örömteli, hogy minden egyes szekció megjelenését szabadon módosíthatjuk, illetve hogy egy profi CMS-, azaz tartalomkezelő rendszer áll rendelkezésünkre, amely miatt a Goodbarber a többfelhasználós appkezelést is támogatja. A jobb oldali menüsávon is érdemes végighaladni, hiszen ott láthatjuk, hogy appunk publikálása előtt milyen feltételeknek kell megfelelnünk, illetve a pluszikon alatt új funkciókat adhatunk programunkhoz. Aktiválhatjuk itt például a felhasználók azonosításáért felelős modult, a csevegőt, elindíthatunk egy mini közösségi oldalt, és saját hirdetéskiszolgáló rendszert is bekapcsolhatunk.

MIT App Inventor - Mobilos Scratch



Kakukktojásnak számít összeállításunkban az MIT megoldása, hiszen célja nem a minél nagyobb haszonszerzés, hanem a programozás oktatása, éppen ezért az App Inventor egyáltalán nem foglalkozik az üzleti funkciókkal, nincs benne e-kereskedelmi modul, nem lehet felületén kuponozni, a regisztrált felhasználókat nem kereshetik meg mindenféle ajánlatokkal, és még hosszasan folytathatnánk a sort.

Előnye viszont, hogy teljesen ingyenes, így bármiféle pénzügyi elköteleződés nélkül megalkothatjuk vele első alkalmazásunkat, letöltve annak APK-csomagját. Utóbbit közvetlenül mobilkészülékeinkre is telepíthetjük (kiiktatva a megfelelő védelmi mechanizmusokat), illetve a Google Play áruházban is publikálhatjuk, amit ezúttal nem végeznek el helyettünk. A szolgáltatás felhasználói felülete nagy vonalakban a Scratchéhez hasonló, két részből áll: a [Designer] panel segítségével gombokat, pluszfunkciókat helyezhetünk el alkalmazásunkon belül, míg a [Blocks] segítségével összeállíthatjuk kódunkat, nagyjából úgy, mintha kirakóst játszanánk.

A Scratchhez hasonlóan ugyanis az App Inventor külön jelöli, hogy mely elemek illeszthetők egymáshoz, így ha két vezérlő látszólag nem kapcsolhatóan találkozik, akkor biztosak lehetünk abban, hogy azokat nem is lehet összekötni közvetlenül. Valójában az MIT megoldása külön cikket érdemelne (vissza is fogunk térni rá), mert a korábban bemutatott három megoldástól eltérően kezelése nem mondható magától értetődőnek, alapvető programozói jártasságot igényel. Szerencsére a weben rengeteg App Inventor segédanyagot találhatunk, és a fejlesztést a külön letölthető Android társalkalmazás is segíti. Érdemes felkeresni oldalát és játszadozni vele egy picit.

Melyiket válasszuk?



Nehéz kiválasztani a több tucatnyi appépítő szolgáltatás közül azt az egyet, amelyet piedesztálra állítunk, hiszen mindegyik eltérő igényeket próbál kiszolgálni. Egyértelmű volt, hogy az MIT App Inventor nem nyerhet ebben a professzionális versenyben, ám ingyenessége miatt mégis helyet szorítottunk az oktatási célokra kifejlesztett megoldásnak. Olyan fizetős szolgáltatásokat szorított ki, mint az Appery.io, az Appy Pie, az Appmachine, az Appmakr vagy éppen a Gamesalad.

Véleményünk szerint, ha a legjobb szolgáltatást keressük, akkor az jó eséllyel a Goodbarber és a Buildfire párosból fog kikerülni. Mi végül a Goodbarbert éreztük erősebbnek a kiegészítő szolgáltatásai, androidos társalkalmazása és harmincnapos ingyenes időszaka miatt. A felhasználási lehetőségeket tekintve azonban mindkét megoldással azonosíthatjuk a felhasználókat, beállítva regisztrált és nem regisztrált zónákat, mindkettővel létrehozhatunk integrált webáruházat, saját közösségi felületet, valamint fejlett elemző és marketingeszközöket is kapunk velük, hogy vásárlóinkat és ügyfeleinket minél hatékonyabban megszólíthassuk. Ettől függetlenül nem szabad azt gondolnunk, hogy a mobilapplikáció egy varázsszer, amely megnöveli forgalmunkat. Egyáltalán nem garantált a siker, csak ha jó az alapötlet és a kivitelezés, és kellően sok emberhez el tudjuk juttatni programunkat.

Oldalak: 1 2

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.helloworldonline.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.